![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11482282
*
nr 1148 2282
Spegel
diameter: 49 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 december 2017
kl 19:08:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/11 17:23:08
1
200 kr
4/12 15:31:10
2
150 kr
4/12 15:31:10
1
200 kr (Budbetjänt)
4/12 15:59:10
3
250 kr
4/12 16:01:06
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1148 2282
Spegel
diameter: 49 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 december 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/11 17:23:08 | 1 | 200 kr |
4/12 15:31:10 | 2 | 150 kr |
4/12 15:31:10 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
4/12 15:59:10 | 3 | 250 kr |
4/12 16:01:06 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53